Expedice Radyně 10.10.2010

Na stránkách ETP byla vypsaná pozvánka na expedici – Radyně 10.10.2010. Protože ETP je tým lidí, kteří se zajímají hlavně o expedice a já jako i další členové eXtreme RC club-u jsou také součástí ETP – vybrali jsme se na expedici.

Sraz byl klasicky ve 14.00 na parkovišti pod Radyní. Vzhledem k vycházkám mé polovičky a také díky tomu, že jsem na poslední chvíli dodělával auto, dorazili jsme v sestavě já, Janina, Sten25 a Jindra na sraz s mírným opožděním…. jenom 30 minut.

Na parkovišti to vypadalo jako na prohlídce RC modelů – živá debata řidičů a zkoumavé pohledy kolemjdoucích. Prostě klasická atmosféra začátku expedice.

První cíl byl výjezd na hrad. Tato malá prověrka jízdy po schodech a kolem nich hned ukázala schopnosti jednotlivých modelů. Nakonec se všichni nějakým způsobem dostali až na hrad.

Z hradu jsme se pomalým – ale opravdu pomalým tempem blížili k parkovišti, kde se mělo pokračovat na skály. Z nějakého důvodu jsme se zasekli a zůstali u parkoviště a najednou nikdo nevěděl kam dál. Organizátor expedice podcenil svoji roli, ale vzhledem ke skutečnosti, že to byla jeho první expedice, bylo mu odpuštěno a úkolu vůdce se ujali ostřílení členové 🙂 .

Konečně se vyrazilo ke skalám a to přímo cestou – necestou. Konečně to byla pravá „expedice“. Část aut měla značné problémy se dostat přes nástrahy kořenů, skal a různých klacků, které se z vděčnosti, že po nich jezdíme,  snažily zastavit auta. Nebylo nic neobvyklé, že někdo měl najednou ne 4-link, ale 5-link.

Po příjezdu na skálu zalitou podzimním sluníčkem, jsme se snažili získat alespoň trochu tepla ze sluníčka. Následoval sestup kolem skály a pár aut si zkracovalo cestu podivným rotačním stylem. Někdy se dalo vidět i neskutečné zrychlení, co majitel takového modelu patřičně okomentoval. Naštěstí všechna auta to přežila a byl čas na návrat.

Člověk by neřekl, jak dokáže čas rychle utíkat. Obchvat skály, hledáni jednoho z nejmladších účastníků, který se expedičně ztratil, ale nakonec našel …. a byl konec akce.

Úplně nejmladší účastník sice neřídil žádný model, ale měl nejluxusnější svezení. Jinak jen tak mezi námi – tlačit kočárek po místech, kde i my jme měli problémy, to chce velké odhodláni a silného ducha – klobouk dolů Vlasto 🙂

Co na závěr? Jen, že počasí nám přálo a lidí na akci se sešlo také docela slušně. Poznali jsme nové kluky, co mají k modelům stejný vztah jako my.

PS: Já jsem si vyzkoušel nové auto a byl jsem docela spokojený s jeho jízdnými vlastnostmi.

Na shledanou na další akci.

Foto z akce: http://mambaj.rajce.idnes.cz/Expedice_Radyne_10,10,2010/

Sdílet

Přejít nahoru