Jak jsme letos krmili zvířatka ….

Na 24.12.2010 svolal Charon už 3. ročník akce Štědro-denní krmení zvěře. Sraz byl ve 13.00 u závory ve Starém Plzenci.

Když jsem vyrážel z Přeštic, počasí připomínalo jarní bláznění – hustě pršelo a sníh rapidně ubýval. Teplota byla mírně nad nulou a v kombinaci s deštěm to nebyly ideální podmínky na jízdu s modelem.

Po příjezdu na místo srazu jsem byl docela překvapen, kolik lidí se sešlo. Je to až paradox, že bylo tak hrozné počasí a lidi přesto dorazili … asi to bylo výjimečností akce….

Celkově se sešlo 14 aut a ještě více lidí, kteří tvořili doprovod. Kdo to stihnul – udělal přívěs, nebo návěs, kdo ne, ten tahal krmení s sebou jak to šlo…

Po povinném zabalení vysílaček do igelitu jsme po úvodním focení vyrazili. Kolemjdoucí se na nás koukali jako vždy, někdo s úsměvem, někdo důležitě a někdo totálně nechápavě …. prostě klasika :-).

Mokrý sníh zespoda, nepříjemný studený déšť seshora neubral na náladě a naše auta se statečně pohybovala směrem k místu vykládky. Auta, které ještě za sebou tahala nějaký naložený vozík, nebo návěs, to měla o něco složitější – sníh jim dal pořádně zabrat.

Po cca 40 minutách jízdy jsme se rozhodli pro místo vykládky. Malá skála, co trčela ze sněhu na vyvýšenémmístě, se zdála být ideální. Vyložili jsme jablíčka, mrkev, kedlubny, oříšky, semínka a jiné krmivo a s příjemným pocitem jsme se pomalu připravovali na zpáteční cestu.

Postupně se ochladilo o pár stupňů a déšť vystřídal sníh. Jakoby nám příroda chtěla poděkovat za zvířátka a udělala nám pravou vánoční atmosféru.

 

Cestou zpátky se probíralo klasicky vše kolem úprav aut, plánu pro vylepšení a vše co nějak souvisí s naším koníčkem.

Akce skončila podle plánu cca ve 14.45 a po vzájemných přáních k svátkům se lidičky postupně odebrali ke svým rodinám, aby slavnostně oslávili Vánoce.

Závěrem: Akce se povedla a mně osobně překvapilo, kolik lidí se sešlo. Děkuji za krásnou myšlenku, která posouvá náš koníček o něco dál..

Fotky z akce

exidaco – http://exidaco.rajce.idnes.cz/Krmeni_zviratek_24.12.2010/

Charon – http://charon73.rajce.net/100MEDIA

JirkaCBX – http://jirkacbx.rajce.idnes.cz/Krmeni_24.12.2010/

Sdílet

Přejít nahoru