RC expedice Rabštejn 24.4.2011

Na základě pozvání od Zajocha jsme se 24.4.2011 v 11.00 sešli u mostu nad řekou Střela v obci Rabštejn. Sluníčko pomalu ohřívalo vzduch a modré nebe slibovalo hezký a teplý den.

Po krátkem uvítaní a prohození pár slov se auta seskupila na focení a expedice mohla začít. Po překonání silničního mostu jsme zabočili na lesní chodník a dali se podél řeky. Po pár desítkach metrů se chodník začal odklánět od řeky a nás mile překvapily serpentíny plné šutrů a kořenů. Postupně se zvětšoval sklon chodníku a začaly první větší překážky. V jedné zátačce serpentíny na nás čekal kamenný zlom, který byl pro auta bez pomoci nezdolatelný. Slova a vedení se ujal Libor a pomocí navijáku a kotvy se přes zlom dostal. Následovalo postupné vytahování aut pomocí navijáků. Mezi tím se na chodníku vytvořila docela velká zácpa a kolemjdouci i přes naši nabídku, že se uhnem, zůstali stát a pozorovali zdolávaní překažky s příjemným úsměvem na tváři. Nechtěně jsme se tak stali pro mnohé lidi atrakci dne.

Expedice pokračovala zdoláním serpentín a výjezdem na krásnou rozhlídku, kde se po domluvě udělala přestávka na svačinu. Po doplnění energie a tekutín jsme se pomalu vydali lesní silnicí lemovanou kořeny a kameny, která pozvolna klesala, k dalšímu bodu trasy – Horův mlýn. Udělali jsme si další přestávku ve stínu obrovského kaštanu. Opět jsme přitáhli pozornost kolemjdoucích a pravděpodobně získali pro náš koníček dalšího nadšence, který dostal asi víc informací než čekal 🙂 .

 

 

Čekal nás přesun po louce k řece, respektive k brodu, který nakonec zdolal jen jeden účastník a ostatní raději zvolili bezpečnější a hlavně suchý přechod přes řeku. Po překročení řeky jsme se přesunuli k brodu z druhé strany, kde byla voda méně dravá a mělčiny dovolily vyzkoušet brodění i ostatním. Toto si nikdo nenechal ujít a kombinace bahna, vody a písku nás na hodnou chvíli zabavila.

 

 

 

Dalším bodem zájmu a cílem expedice byl ranč s restaurací. Projeli jsme kolem páru mladých koní, které už i tak velké oči vyvalily ještě víc a kdo ví co jsi o nás mysleli … :). Před rančem jsme se hezky zařadili do kolony a dojeli až na dvůr restaurace. Auta jsme odparkovali u terasy a my jmse se rozložili u volných stolů. Po zjištění, že restaurace vzhledem k odpolední hodině má omezenou nabídku, následovalo vybíraní jídla a nápojů a pak čekání na obsluhu. Nakonec po několika desítkach minut se konečně všichni občerstvili a doplnili energii před další jízdou.

 

Dalším místem expedice byl břidlicový lom. Už samotná cesta k lomu prověřila auta natolik, že jedno auto se muselo s náma předčasně rozloučit a expedici ukončilo. Ostatní si užívali sypké břidlicové podloží a snažili se vyšlphat co nejvýš.

 

 

 

 

Postupně jsme se dostali až ke mlýnu U Lišáka, za kterým někteří neodolali a museli si vyzkoušet ježdění po jezu. Od mlýnu se chodník zaříznul do svahu nad řekou a postupovali jsme do cíle expedice – k parkovišti. Poslední etapa zvýšila opatrnost řidičů expedičních modelů, protože každá chyba by končila pádem auta srázem do řeky. Naštěstí všichni zvládli i tuto etapu a na konci chodníku nám bylo líto, že do konce zůstavá jen pár metrů.

 

Závěrem chci poděkovat za krásnou expedici, která zanechala asi ve všech jen krásné zážitky a příjemný pocit hezky stráveného dne v krásné scenérii Rabštejna a okolí.

Děkuji.

Další foto z akce zde a taky zde.

Sdílet

Přejít nahoru