RC expedice Radyně 29.10.2011

Po krátké domluvě na fóru ETP a pár telefonátech jsme se rozhodli udělat RC expedici na hrad Radyně.

Sraz byl stanoven na 13.00 u závory. Já jsem jako obvykle dorazil se zpožděním … asi se mi už posunul čas .. prostě jsem to opět nestihl na domluvený čas, ale mobil to vyřešil a tak na mě kluci hezky počkali. Ihned po příjezdu jsem byl většinou donucen vyložit auto a téměř ihned se akce začala.

Paradoxně původní organizátor akce se opět neobjevil a to i přesto, že na fóru ETP ujišťoval všechny, že i pokud nepřipraví auto, pojede alespoň fotit …  prostě je to tlučhuba a nebudu tady psát jeho jméno, aby se Domča neurazil :-D.

Jelikož se tato trasa jela už několikrát, věděli jsme co nás čeká. Počasí bylo příznivé a nově příchozí se mohli těšit na hezkou akci.

 

Od závory jsme se vydali cestou k lomu přes místo konání RCTT ve Starém Plzenci. Dál jsme pokračovali po hřebenu nad lom a tam si pár odvážlivců vyzkoušelo přejezd nad lomem po kraji římsy, nad cca 50 metrovým dolíčkem :-D.

 

 

Dál jsme pokračovali přes kameny a kořeny ke skalám pod hradem. Tam jsme vyzkoušeli stoupavost a boční náklony (nejen modelů 🙂 ).

Po vytrvalém zdolávání jedné krásné skály jsme se pohnuli směrem k dnešnímu cíli expedice – hradu Radyně. Z lesa jsme se vynořili na parkovišti pod hradem a způsobili tím nemalý rozruch. Dnešní den si pro výlet na hrad zvolilo asi více lidí :). Ihned jsme se stali středobodem pozornosti a podle úsměvu u některých kolemjdoucích jsme raději ani nechtěli přemýšlet, co si asi o nás myslí 🙂 …. někdo prostě venčí pejsky, někdo děti a manželku a my naše autíčka :).

Zbýval nám poslední úsek k hradu, který jsme si s ohledem na příliš mnoho diváků a kolemjdoucích nemohli až tak vychutnat. Při příjezdu na hrad se spontánně všichni usadili na volné lavičky a někdo svačil a ten co neměl svačinu, jen tiše záviděl … :).

Po několika minutách se rozhodovalo o cestě zpět k naším velkým autům. Návrh Libora jít po chodníku byl zavržen a tak jsme se mohli opět vyřádit cestou zpět na kamenech, kořenech a šutrech … prostě ideální ježdění.

Cestou zpět se vytvořily skupinky, které řešily věci kolem modelařiny a jiné důležité věci. K autům jsme dorazili po 17. hodině a všichni jsme se shodli na tom, že tahle akce se povedla. Pár jedinců to navrhlo na zopakování .. nejlépe hned druhý den :-D.

Fotky z akce naleznete zde, taky zde a ještě i zde.

Sdílet

Přejít nahoru