Venom Creeper by sten25

Po expedicích s CC-01 jsem se rozhodl přejít na jiný model s pevnými nápravami. Pro Venoma jsem se rozhodl z několika důvodů. Všichni v okolí jezdili podvozky od Axialu a já sem chtěl mít něco trochu jiného, dalším plusem byla možnost uzávěrek diferenciálů a poslední (a pro mě největší) byla cena. Model mi objednal kamarád z USA, cenově vyšel jako 1/2 Axialu. Takže jako student jsem byl spokojen 😉

Auto přišlo v krabici o velikosti krabice od bot. Návod je přehledný, díly jsou zabalené do pytlíků, pytlíky označené. Jediná věc při stavbě co mi vadila bylo, že se musí použít metrické ale i palcové imbusy. Tohle jsem vyřešil opilováním klasických imbusů. Jinak stavba probíhala celkem bez problémů.

Po sestavení jsem vzal holý podvozek na zkoušku do Tupadel. Bohužel byl sníh a já jsem ještě nedal závaží do kol, takže podvozek hodně hrabal. Jinak ale fungoval bez problémů. Na model šla kastle CF-100 od Axialu, protože jsem doma jinou neměl. Korbu jsem odstřihl a auto dostalo podobu truggy.

Tato kastle na modelu moc dlouho nebyla, protože jsem nakonec pořídil kastli Honcho, také od Axialu. Na šásko jsem použil U profil z Obi. Auto jsem stavěl spíš tak aby fungovalo, ne aby dělalo parádu (na to mam Pajero od Tamiye). Po přendání tlumičů se projevil výrazný náklon auta když zabral motor (amíci tomu říkají Torque Twist). Zkoušel jsem všelijak přendavat tlumiče ale nic nepomáhalo. Nakonec jsem vyhodil vnější pružiny (Venom má i vnitřní v tlumičích) a ,,twistování,, přestalo.

 

Další úpravou bylo prostřihání pneu. Vystříhal jsem všechny nižší špalíčky a pneu se zlepšily o 100%. Na modelu mám také funkční uzávěrku. Na diskuzích všichni brečí že uzávěrka nefunguje. Nevím kdo z nich má s modelem opravdu zkušenost, ale mě fungovala po správném nastavení bezvadně. Ani domeček diferenciálu není nijak extra poškozen na to, že uzávěrku používám docela často.

 

Použitá elekronika

Jako regulátor používám vyzkoušený DSYS MD36DCS. Motor mám Johnson 540, pastorek 14 zubů. Servo je Bluebird BMS630MG. Servo na uzávěrku je ,,noname čína,,

Závěr

U tohoto modelu si vynahrazuji jízdní nedostatky Pajera. Sice je Venom ,,obludka,, ale mě osobně se líbí a na ostatní názory nedam ;-). Jak jsem psal výše, auto je stavěné pro jízdní vlastnosti a ty má dle mě výborné.

Sdílet

2 komentáře u „Venom Creeper by sten25“

  1. Klec je vysoko proto, aby aspoň trošku chránila karoserii 😉
    A U-profil stříbrnej zůstane, na kastli jsou taky stříbrný pruhy 😎

  2. Skoda, ze jsi tu zadni klec posadil tak vysoko – ted je to jako vuz na zber sena 🙂
    Taky by nebylo od veci L-profil natrit na cerno …

Komentáře nejsou povoleny.