Drábské světničky 17.3.2012

Na expedici Drábské světničky bych se asi nikdy nepodíval nebýt exidaca. Pozvánku na rc4x4.cz od Lupina jsem sice četl, ale pro mě to bylo dost daleko. Naštěstí je exidaco velký milovník rc offroadu, který se nebojí vyjet pár km za místo, kde žije. Po krátké domluvě jsem zabral poslední místo v jeho autě.

V sobotu ráno mě přivítal budík kolem šesté, dal jsem si kafíčko a vyrazil k exidacovi. U něho jsme chvilku pokecali a pak vyjeli směr Mladá Boleslav. Cestou jsme přibrali v Žebráku Adama62 a v Berouně aviara s  Tommysem. Po cca 1,5h cesty jsme dorazili na místo srazu. Zde už čekalo několik nadšenců s rc auty a další přijížděli. Dorazili i eos s Jasperem. Chvilku po parkovišti jezdila Holliday buggy společně s FAW, oba modely od Tamiye. Po chvíli jsme se začali řadit na společnou fotku. Zde nastal menší problém u rc souprav Spektrum…začaly se rušit, což vedlo k několika menším karambolům. Po odfocení modelů jsme se vydali na cestu.

Prvních pár set metrů bylo vcelku nezáživných, jediným zpestřením bylo trošku bláta, které já ale moc nemusím. Pak následoval menší výjezd přes kořeny a kameny, což byl na delší dobu poslední terén pro naše obludy. Scale auta si terén asi užila, pro naše auta, všechna na 2,2 kolách to byl onroad. Poté vedla expedice po lesní cestě, což také nebylo zrovna zábavné. Po pár stech metrech se začaly objevovat první skály. Naše skupinka zavětřila terén a konečně jsme si začali užívat. V pískovcové skále bylo několik schodů, ze kterých sme si s chutí zaskákali 😀 Poté následovala svačinová pauza, kde jsme si odpočli po počátečním sprintu a nasvačili se.

Po svačinové pauze na nás čekal krásný výjezd do kopce plného koření, kamenů a klouzajícího listí. Zde jsme mohli naplno využít vlastností našich aut. Já jsem malinko pomohl Wranglíkovu Defíku, který je věrný názvu offroad. Nebál se ani těžkého terénu, který v mnoha případech krásně překonal. Prostě Defender jak má být, žádná poličkovka ale offroad 😉 Po tomto výjezdu se skupina začala trhat. Jak přibývaly skály tak se naše skupinka postupně začala propadat na chvost expedice. Prostě jsme si museli užít ten krásný terén a přírodu kolem.

Skály přibývaly a naše skupinka zpomalila ještě více. Když už jsme tam jeli tak nepůjdeme jen po cestě ne? 🙂 Po pár desítkách metrů jsme dojeli na krásnou vyhlídku. Až na kraj skály jsem si ovšem netroufl, výškám moc nefandím.

Kousek dál jsme narazili na jakousi ,,strouhu,, v pískovcové skále. Nedalo nám to, hned jsme museli vyzkoušet kdo dojede dál. Většina z nás ovšem do strouhy spadla a pak následoval krásný zvuk lexanu a Abs, jak se dře o skálu 🙂 http://sten25.rajce.idnes.cz/Drapske_svetnicky_17.3.2012/#17032012002.jpg

Největší zážitek pro nás byly asi schody (spíš žebříky, díky úhlu ve kterém byly 😀 ). Následovali asi tři za sebou a byly tak úzké, že jsem měl co dělat se na ně s autem a vysílačkou vmáčknout. Jejich foto bohužel nemám, nebyl čas a to mě velice mrzí. Po výšlapu na schody jsme si dali pauzu u další vyhlídky.

Potom jsme začali pomalu sestupovat do údolí. Na konci cesty byla otevřená hospoda, kterou několik členů navštívilo aby si mohlo dopřát ,,tekutého chleba,,. Kousek dál byla hasičská nádrž, na které byla ještě vrstva ledu. Já a exidaco jsme měli strach na led položit auta. Po chvilce přijel eos, který tloušťku ledu vyzkoušel svérázným způsobem. Prostě na něj vlezl 🙂 Když ostatní viděli že je led dost tlustý tak na něm začali okamžitě driftovat. Já jen čekal kdy vjedou na slabší vrstvu a z auta se stane ponorka. Nic takového se naštěstí nestalo a mohli jsme vyrazit dál. Následoval opět rozmanitý terén a několik výjezdů při kterých se zapotili hlavně řidiči. Opět jsme si začali užívat terénu a po chvilce jsme zjistili že naše skupinka zase osaměla. To nás ale nerozhodilo a blbli jsme dál.

V tuto chvíli už expedice pomalu končila. Ještě nás čekalo pár kamenů a různých výjezdů a najednou jsme byli zpět na parkovišti. Tady jsme se rozloučili s těmi co ještě neodjeli a vyrazili na cestu. V Berouně jsme šli ještě na menší večeři do čínské restaurace. Servírka se asi směje ještě teď, ale to raději nebudu rozvádět 🙂

Expedice se mi docela líbila, byla to dálka ale bude na co vzpomínat. Hlavně ta příroda…. Nádhera

Další foto: exidaco , sten25balu ,

Sdílet

1 názor na “Drábské světničky 17.3.2012”

  1. Hezky a pravdivy report z akce. Jak pise sten – na zacatku pochodove cviceni s terenem pro zahradkare s karimatkamy 🙂 Pak to zacalo nabirat spravny smer – narocnejsi teren…. Ten rozdelil expedici na bezce a jezdce 😀 O tom svedci i fakt, ze jsme dorazili na parkoviste, kdyz uz nekteri byli doma 😀
    Ale co bylo fakt super – to byla ta priroda .. fakt super zazitek…

Diskuse uzavřena.

Přejít nahoru