Tank Panther 1/16

Ahoj, v tomto článku chci popsat tank Panther od firmy Heng Long. RC tanky se mi líbily už dávno, ale při cenách za které je prodávala Tamiya byly pro mě nedostupné. Pak se u nás začaly objevovat tanky od čínské firmy Heng Long za mnohem příznivější cenu. Jistě, když srovnáme kvalitu je japonská firma jasná jednička. Ale poměrem cena/výkon vede Čína 😀

Popis, úpravy

Já osobně jsem si vybral Panther, Tiger se mi moc nelíbil. Model má zvukový modul, airsoftový kanon a imitaci kouře z výfuků. Generátor kouře jsem po čase vyndal, kouřil sice pěkně, ale vydával ohavné zvuky. Tank přišel v obrovské krabici s aku, nabíječkou, kuličkami do děla a nějakou kosmetikou. Je to docela ,,drobeček,,. Škoda jen že číňani šetřili a Panther je ,,trošku,, kombinace Tigra.

Tank má pro každý pás jednu převodovku s motorem, takže jezdí a zatáčí jako jeho velcí bratři. Také se dá otáčet věží a zvedat a spouštět kanón. Otáčení věže je z výroby omezeno, nejde o 360°, to jsem ale vyřešil propilováním zubů na rozetě věže.

První co jsem vyměnil byly převodovky. Plastová převodová kola moc velkou výdrž neslibovala, tak jsem koupil kovové převodovky. Tady jsou kolečka vyrobena z jakési slitiny (podle googlu Al+Zn), ale zatím drží.

Druhá věc byla změna kamufláže. Našel jsem si v jedné knížce kamufláž která se mi moc líbila. Bohužel si již nevzpomenu odkud vlastně je 😀 možná Afrika? Už opravdu nevím. Tank šel tedy do lakovny. Výsledek sice nebyl to co jsem čekal, ale aspoň tank vypadá jinak. Také jsem na věž a přední čelo tanku udělal imitaci Zimmeritu. To byl na velkých tancích nátěr, který ochraňoval tank proti magnetickým minám. Na velkých tancích to byla směs různých chemikálií a pilin, mě postačil epoxidový tmel.

Po čase jsem vyměnil i plastové pásy za kovové. Plastové pásy sice byly lehké, ale mě se docela často přetrhávaly. Tak jsem koupil kovové. Materiál je opět nějaká slitina, podobná materiálu koleček v převodovce. S kovovými pásy tank nabral na hmotnosti a získal moc hezký,,skřípavý,, zvuk, jako mají velké tanky.

Teď jsem přidal na výstupný kola převodovek kuličková ložiska a pomalu utěsňuji vanu pro jízdu v blátě a vodě.

 

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ykBbmI2opyY[/youtube]

 

Závěr

S tímto tankem jsem spokojený, na mé občasné ježdění stačí. Dnes jsou v prodeji i další typy, mě se ale nejvíce líbí Panther. Tento model je pro modeláře kteří se nebojí úprav, na internetu je hodně stránek a fór s různými tipy a triky. Časem by se mi moc líbil ještě nějaký, třeba KV-1 , který bych si předělal na KV-2 a nebo nějaký stíhač tanků, jako je Jagtiger a nebo Stug III. Ale to možná někdy, časem 🙂

Spread the love

3 odpovědi na “Tank Panther 1/16”

  1. aHOJ ..NEVÍŠ JAK ROZPOJIT PÁSY ..KOUKAL JSEM ŽE JETAM OSIČKA..TAKOVÁ JEHLA ..MYSLEL JSEM .ŽE JI VYTÁHNU ,ALE VŮBEC TO NEJDE..NEVÍŠ TEN FÍGL..JÁ TY PLASTOVÉ PÁSY SNAD BUDU MUSIT UŘÍZNOUT NEBO CO ..POTŘEBUJI SE PODÍVAT DO VNITŘ..TAK MI VŮBEC TOTIŽ VŮBEC NEJEZDÍ. FRANTA

    1. Když povolíš a sundáš hnací kola tak pásy jdou sundat taky, sice blbě ale jdou.

      A nebo si vyber jednu osičku co spojuje články pásu a vytahni jí.

Komentáře jsou uzavřeny.