Expedice Křížový Vrch 13.12.2014

Jednoho krásného sobotního dne 13.12.2014 jsme se sešli opět ve Stříbře, ale tentokrát na Křížovém Vrchu. Sraz byl kolem 13 hod a nad mé očekávání se nás sešlo dost. Ještě než jsme vyrazili na expedici, tak se nám Balu trochu zatoulal a chvilinku jsme na něj museli počkat.

Prvních pár stovek metru nebylo nějak moc záživných, jelo se po upravené cestě, která nás pomalu vedla směrem k vrcholku. Jelikož to byla má druhá expedice, kterou jsem pořádal, tak jsem se snažil a trochu ji obohatil i o “ kulturní vložky“. Hned na začátku lesa byla první, jakoby kulturní vložka, takový malý výjezd. Ve většině případů se spíše jednalo o test našich expedičních aut. Většina z nás se hodně kutálela a nebo zkoušela salta. Terén nebyl nějak moc náročný a našlo se cestou i pár lávek a dokonce i houpačka.

016

Po zdolání vrcholku jsme se vydali po Zlaté stezce kolem Kapliček směrem ke Stříbru. Cestou dolů nebylo nazbyt o zajímavé chvilky, ať se jednalo o sjíždění schodů, či krátké prudké sjezdy. Šlo se kolem železniční tratě, kde někteří chtěli vyzkoušet SÍLU svých modelu a čekali až přijede Pendolino, asi ho chtěli přetlačit:). A když jsme sešli pod kopec, tak jsme měli tu možnost si prohlídnout aspoň zvenčí Hornické muzeum.

Vůbec sem nečekal, že dorazíme za tmy, takže ten kdo měl osvětlení byl trochu ve výhodě. Po ukončení expedice jsme se rozloučili s některými účastníky a jelikož po tak dlouhé procházce vyhládlo, tak jsme vyrazili do nedalekého hostince U Rumcajze. Chudák paní servírka, když Balu zkonzumoval 2 gyrosy, tak se divila ze to snědl a Balu odvětil, ze další 2 gyrosy si dá až doma.

Akce se velmi zdařila, všem se to líbilo a pro příště buřty sebou.

Sdílet

Přejít nahoru