Poježdění RC Top Gear 29.11.2014

Klub RC Top Gear připravil na sobotu 29.11.2014 poježdění pro všechny příznivce offroad RC modelů spojené se speciálním závodem. Počasí sice netáhlo zrovna ven, ale přesto se nasbíralo cca 20 lidí, co na akci dorazili. Dráha byla rozdělena na ohraničenou sekci pro závod a zbytek byl pro volné ježdění, co využilo hodně lidí.

draha
Závod začínal kolem 11. hodiny. Pravidla byla jednoduchá. Projet trať s co nejmenším počtem dotyků branek, které lemovaly vytyčenou trasu, udělat co nejmíň změn (couvání) a dostat se do cíle do 7 minut.. Každý prohřešek byl za 1 bod. Jestli že se někomu povedlo uváznout a musel si pomoci „boží rukou“, měl to za krásných 100 bodů. Nedojetí ve stanoveném limitu bylo také po zásluze odměněno 100 trestními body. Trať mohl závodník projet vícekrát – počítal se mu nejlepší výsledek. O zájmu „zlepšit se“ svědčí i to, že většina jela  3 kola a poslední jízdy se jely už za šera.

zazemiKdo zrovna nejezdil buď v závodu, nebo jen tak volně, mohl si pouštět draky, koukat se na předváděcí lety samokřídla v podání Falka, nebo využívat vyhřívané zázemí klubu, včetně občerstvení a teplého čaje – od 18. let taky čaj s rumem. K obědu pořadatelé připravili zabíjačkovou polévku a pečené klobásy. Kdo vydržel až do večera, občerstvil se ještě párky.

Součástí akce byla i mini modelářská burza.

Celkově se akce moc povedla a pořadatelé zvládli akci opět na velkou 1.

A kdo nakonec vyhrál? – No přeci ten nejlepší :-).a v podstatě všichni, co se této akce zúčastnili.

Foto z akce naleznete zde a taky zde

Sdílet

Přejít nahoru