Hrad Skála – 31.12.2014 – ukončení sezóny 2014

31.12.2014 jsme absolvovali poslední expedici roku 2014. Už se z toho stala tradice – letos to už byl V. ročník – a tak se opět sešlo několik jezdců a jejích doprovodů na této silvestrovské akci.

Sraz byl tradičně ve 14.00 v obci Radkovice u posledních bytovek. Lidi se postupně sjížděli už od 13.30 a poslední dorazili kolem 14.20. Udělalo se společné foto a vydali jsme se směrem k hradu. Na kraji lesa jsme se opět seskupili a udělali další společné foto.

skala1

Po turistické stezce jsme se vydali směrem pod hřeben. Po cestě jsme potkali myslivce, kteří měli zrovna hon. Pro jistotu jsme se zeptali, jestli v případě, že nic neuloví, nezačnou střílet po nás. Naštěstí to v plánu neměli :). I přes jejích ubezpečení, že střílet po nás nebudou, střílelo se směrem od nás do lesa, ale nikde žádné upozornění….. Asi vědí co dělají.

Pod hřebenem jsme se s modelama v ruce museli prodrat přes porosty a mysleli si, že je to poslední dnešní komplikace..  Ale nebyla. Díky novému sněhu a začínající oblevě se hřeben dal zvládnout jen po 1. nádvoří. Pokračovat dál by bylo hodně nebezpečné – kopa listí pokrytá těžkým sněhem a dál už jen pokračovat po vrstevnici, co je docela obtížné i za sucha. Nakonec jsme se domluvili a vrátili zpátky na lesní silnici a pokračovali na hrad po turistické stezce.

K hradu nás čekaly už jen schody, které díky sněhu schody ani zdaleka nepřipomínaly…  Takže nás čekala poslední komplikace, kterou všichni pomalu zvládli (modely ne:) ). Odměnou bylo připravené ohniště od party turistů, kteří tam opékali buřty před námi.

skala2Vybalili jsme proviant, přiložili na oheň a začali opékat. Rozpoutala se klasická modelářská debata doprovázená pyrotechnikou Charona a Matěje. Po čase už nebylo jasné, jestli jsou to petardy, nebo myslivci :-D. Vzhledem k silvestru se postupně oddělovali jednotlivci a vyrazili směrem k domovům. Nakonec nás zůstala asi polovina.

skala3S nástupem tmy jsme se vypravili taky směrem k parkovišti. Spontánně jsme se zasekli na konci lesa a jezdili mezi stromy v krásnem sněhu je za svitu světel modelů. Bylo to opravdu krásné a tuto krásu jsme si patřičně užili. O tom svědčí i fakt, že naše skupinka cca 11 lidi dorazila na parkoviště až kolem 18.20.

Popřáli jsme si vše NEJ do nového  roku 2015 a akci jsme ukončili.

PS: Tak opět za rok 🙂

Foto z akce exidaco, drapic, libor

Sdílet

Přejít nahoru