RC expedice

RC expedice je sraz nadšenců RC modelů terénních, nebo nákladních aut, kteří společně zdolávají daný cíl expedice. Expedice může být v lehčím, nebo těžším terénu podle náročnosti trasy. Pro expedici je charakteristické, že manuální pomoc člověka by měla být co nejmenší a terén by měli auta zdolávat svépomoci. K tomuto účelu jsou některé modely vybavené navijáky, tažnými lany nebo řetězy – samozřejmě v měřítku modelu.

Každý modelář che svůj model dotáhnout k co největší dokonalosti a proto se modely vybavují osvětlením (důležité pro noční expedice). Mnoho modelů je vybaveno různými doplňky typickými pro expedice – zahrádky, lopaty a krumpáče, karimatky, kanystry a jiné (tzv. bižuterie).

Modely, které jsou věrné kopie „velké“ předlohy se označují „Scale“. U těchto modelů se vice hledí na maketovost a reálnost jízdy, jako na terén, který zdolají.

Jízda na expedicích je pohodová a tempo se přizpůsobuje koloně – základní formace rc expedic. Při uváznutí modelu se pomocí vyprošťovacího vybavení modelu snaží další jezdec pomoct  modelu v jízdě.

RC expedice se jezdí výhradně s modely poháněnými elektro motory.

Podle klubu, nebo jednotlivců se expedice dají rozdělit na „procházky“, „standardní expedice“ nebo extrémní expedice, které jsou oblíbené u členů eXtreme RC Clubu (u některých extrémních expedic se jezdí terén náročný i pro crawlery).

Sdílet

Přejít nahoru