Krmení zvířátek 24.12.2014

Jako každý rok, i letos jsme byli nakrmit zvířátka. Akci tradičně pořádá Charon (Vlasta) a tentokrát se rozhodlo uspořádat krmení v lokaci klubu RC Top Gaer – takže v lesích kolem Nové Vsi.

krmeni1Sraz byl ve 12.30 v klubu, kde se pomalu scházeli účastníci. Někdo si dal kafe, někdo vyrazil pojezdit na dráhu. Po 13. hodině, když už jsme byli skoro všichni, jsme se vydali směrem do lesa, vybaveni jablíčky, mrkví a ořechy. Po cestě se debatovalo jako obvykle a tak se skupinka trochu roztáhla. Po chvilce domlouvání jsme se rozhodli vyložit jídlo a udělat skupinové foto. Děti poslušně opakovaly „sýr“ a tak nebyl problém udělat foto na památku.

Vzhledem k důležitosti dne a povinnostem, které patří k Vánocům, jsme se vydali zpátky ke klubu. Po popřání „Hezkých svátků“ se akce pozvolně ukončila a lidé se rozjeli k domovům slavit svátky.

Je hezké, že i v dnešním uspěchaném světě se ještě najdou lidé, kteří si najdou chvilku a vyrazí do přírody i v takovýto den nezištně nakrmit zvířátka ….

Foto z akce exidaco

Expedice Křížový Vrch 13.12.2014

 

Jednoho krásného sobotního dne 13.12.2014 jsme se sešli opět ve Stříbře, ale tentokrát na Křížovém Vrchu. Sraz byl kolem 13 hod a nad mé očekávání se nás sešlo dost. Ještě než jsme vyrazili na expedici, tak se nám Balu trochu zatoulal a chvilinku jsme na něj museli počkat. Pokračovat ve čtení „Expedice Křížový Vrch 13.12.2014“

Pozvánka: Rozloučení se starým rokem 2014 – expedice Hrad Skála – V. ročník

Zveme Vás na poslední letošní akci – Rozloučení se starým rokem na hradě Skála. Symbolicky ukončíme letošní sezónu RC expedic.

Na programu je společný výjezd na hrad Skála, kde uděláme malý ohýnek na zahřátí, opečeme buřtíky, resp. na zahřáti si s sebou vezmeme i nějaký čaj do termosky a ne-řidiči si jej můžou říznout nějakou ohnivou vodou. Rachejtle, prskavky a jiné blbůstky jsou vítány.

Místo akce: Hrad Skála

Sraz: Na konci obce Radkovice (mapa dole) –  auta  necháme u poslední bytovky.

Datum akce: 31.12.2014

Čas srazu: 14.00

My location
Get Directions

Poježdění RC Top Gear 29.11.2014

Klub RC Top Gear připravil na sobotu 29.11.2014 poježdění pro všechny příznivce offroad RC modelů spojené se speciálním závodem. Počasí sice netáhlo zrovna ven, ale přesto se nasbíralo cca 20 lidí, co na akci dorazili. Dráha byla rozdělena na ohraničenou sekci pro závod a zbytek byl pro volné ježdění, co využilo hodně lidí.

draha
Závod začínal kolem 11. hodiny. Pravidla byla jednoduchá. Projet trať s co nejmenším počtem dotyků branek, které lemovaly vytyčenou trasu, udělat co nejmíň změn (couvání) a dostat se do cíle do 7 minut.. Každý prohřešek byl za 1 bod. Jestli že se někomu povedlo uváznout a musel si pomoci „boží rukou“, měl to za krásných 100 bodů. Nedojetí ve stanoveném limitu bylo také po zásluze odměněno 100 trestními body. Trať mohl závodník projet vícekrát – počítal se mu nejlepší výsledek. O zájmu „zlepšit se“ svědčí i to, že většina jela  3 kola a poslední jízdy se jely už za šera.

zazemiKdo zrovna nejezdil buď v závodu, nebo jen tak volně, mohl si pouštět draky, koukat se na předváděcí lety samokřídla v podání Falka, nebo využívat vyhřívané zázemí klubu, včetně občerstvení a teplého čaje – od 18. let taky čaj s rumem. K obědu pořadatelé připravili zabíjačkovou polévku a pečené klobásy. Kdo vydržel až do večera, občerstvil se ještě párky.

Součástí akce byla i mini modelářská burza.

Celkově se akce moc povedla a pořadatelé zvládli akci opět na velkou 1.

A kdo nakonec vyhrál? – No přeci ten nejlepší :-).a v podstatě všichni, co se této akce zúčastnili.

Foto z akce naleznete zde a taky zde

Drábské světničky 17.3.2012

Na expedici Drábské světničky bych se asi nikdy nepodíval nebýt exidaca. Pozvánku na rc4x4.cz od Lupina jsem sice četl, ale pro mě to bylo dost daleko. Naštěstí je exidaco velký milovník rc offroadu, který se nebojí vyjet pár km za místo, kde žije. Po krátké domluvě jsem zabral poslední místo v jeho autě. Pokračovat ve čtení „Drábské světničky 17.3.2012“

RC expedice Hrad Skála – leden 2012

Jedna z klasických lokací – Hrad Skála, tentokrát v zimním provedení. Sníh, několik aut a super zábava – tak by se dala shrnout další rc expedice.

Jízda ve sněhu prověřila auta a výhoda rychlejších motorů byla poznat …  hlavně na ledě … tam jsme se vyřádili jako malé děti …

Další už ve video klipu z akce …