Pozvánka: RC expedice Milevo 26.9.2020

Zveme Vás na podzimní RC expedici Milevo, která se bude konat 26.9.2020 od 10:00 u Mileva – viď. mapa:

Nezapomenout vzít sebou buřty a hlavně dobrou náladu. Pro jezdce – nezapomenout na baterie a vysílačky :-D.

RC expedice Hrad Skála – leden 2012

Jedna z klasických lokací – Hrad Skála, tentokrát v zimním provedení. Sníh, několik aut a super zábava – tak by se dala shrnout další rc expedice.

Jízda ve sněhu prověřila auta a výhoda rychlejších motorů byla poznat …  hlavně na ledě … tam jsme se vyřádili jako malé děti …

Další už ve video klipu z akce …

Pozvánka: 21.1.2012 – Poježdění Valdek

Zveme všechny příznivce RC expedic na poježdění kolem hradu Valdek v sobotu 21.1.2012.

Sraz v 11.00 na parkovišti u hradu Valdek.

Pozvánka: Rozloučení se starým rokem 2011 – expedice Hrad Skála – II. ročník

Zveme Vás na poslední letošní akci – Rozloučení se starým rokem na hradě Skála. Symbolicky ukončíme letošní sezónu RC expedic.

Na programu je společný výjezd na hrad Skála, kde, pokud to vyjde uděláme malý ohýnek na zahřátí, opečeme buřtíky, resp. na zahřáti si s sebou vezmeme i nějaký čaj do termosky a ne-řidiči si jej můžou říznout nějakou ohnivou vodou. Dělbuchy, rachejtle, prskavky a jiné blbůstky jsou vítány.

Místo akce: Hrad Skála

Sraz: Na konci obce Radkovice (mapa dole) – uvidíme, kam se dostaneme – resp. necháme auta u poslední bytovky.

Datum akce: 31.12.2011

Čas srazu: 14.00-14.15

RC expedice Rabštejn II. 22.10.2011 – report z akce

Na základě pozvánky od Zajocha na fóru rc4x4.cz jsme se domluvili s BigFredem, že na RC expedici Rabštejn II. 22.10.2011 pojedeme spolu. Sraz byl domluven na 10.00 u Olypmpie v Plzni. Po přeložení věcí k BigFreodvi jsme se vydali na cestu … teda skoro :). Hned na úvod akce si s námi navigace zahrála logickou hru. Po cca 15 minutách se nakonec rozhodla, že nás do cíle dovede, ale vzala to po svém a vybrala si zvláštní trasu kolem Plzně.

Nakonec jsme s mírným zpožděním na místo srazu v obci Rabštejn dorazili a akce mohla začít. Na místě už čekali organizátoři akce a pár skalních nadšenců  RC expedic. Cca s 20 minutovým zpožděním akce začala.

První úsek nás vedl kolem řeky, kde citelný chlad donutil některé vyndat rukavice, aby udrželi vysílačku v ruce. Po několika minutách jsme se dostali pod serpentiny, na které se všichni těšili. Ze začátku to šlo hladce, až ke zrádné zátačce, kde se museli použít navijáky. Dál se pokračovalo na vyhlídku, kde se udělala přestávka a jezdci doplnil energii svačinou.

Sjezd z vyhlídky vedl přes lesní silnici lemovanou kořeny, které zabezpečili dostatečnou zábavu pro všechny auta. Po krásnem terénu následoval docela nudný přejezd k řece … málem jsem u toho usnul :).

Přejezd po mostu nad řekou a pak jízda pod lesem na další zástavku expedici – Restaurace, která slibovala posezení, jídlo a teplo. Naštěstí Zajoch ještě před akci ověřil, že restaurace bude otevřená a tak se jelo na jistotu. Po příjezdu se část usídlila v restauraci a část zůstala venku. Teplé jídlo a káva všem dodala energii na poslední část expedice.

Předposlední části expedice byl starý břidlicový lom. Kopy břidlice vyprovokovali jezdce k různým šílenostem. Někteří to vzali jako výzvu snažili se dostat svoje auto co nejvýš, co vzhledem k charakteru lomu nebylo zrovna jednoduché a o pády a kotrmelce nebyla nouze. Místy to už hraničilo se snahou zničit auto za každou cenu, ale ono to jen tak vypadalo a ve skutečnosti šlo jen o jediné – dostat se co nejvýš.

Poslední část expedice vedla ve strání ponad řeku. Její blízkost byla citelná a vlhkost na chodníku znejisťovala nejednoho účatníka. Tady byla obezřetnost na místě, nikdo by nechtěl v takovým chladném počasí sklouznout do studené řeky. Na některých místech se pro jistotu auta zabezpečovala proti náhodnému sklouznutí do řeky. I když to někdy připomínalo scény z hororu, to místo bylo zvláštně zajímavé. Bylo to prostě to pravé expediční, kde by každá chyba způsobila hodně velké komplikace.

Dojezd k místu parkovaní velkých aut vedl směrem z kopce po hlavní silnici. U parkoviště byl hezký kríž u kterého bylo to pravé symbolické místo na poslední foto. Na závěr expedice obdrželi jezdci památnou plaketu, která jim bude připomínat tuto vydařenou akci. Pak už následovalo loučení a odjezd domů, do tepla.

Velké dík patří nejen organizátorům, ale i lidem, které neodradilo počasí a dorazily na akci. Kdo se nezúčastnil může litovat, nebo se těšit na další, v pořadí už III. ročník RC expedice Rabštejn.

Foto z akce naleznete zde a zde.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=MX-LWTy_quo[/youtube]

RC expedice Radyně 29.10.2011

Po krátké domluvě na fóru ETP a pár telefonátech jsme se rozhodli udělat RC expedici na hrad Radyně.

Sraz byl stanoven na 13.00 u závory. Já jsem jako obvykle dorazil se zpožděním … asi se mi už posunul čas .. prostě jsem to opět nestihl na domluvený čas, ale mobil to vyřešil a tak na mě kluci hezky počkali. Ihned po příjezdu jsem byl většinou donucen vyložit auto a téměř ihned se akce začala.

Paradoxně původní organizátor akce se opět neobjevil a to i přesto, že na fóru ETP ujišťoval všechny, že i pokud nepřipraví auto, pojede alespoň fotit …  prostě je to tlučhuba a nebudu tady psát jeho jméno, aby se Domča neurazil :-D.

Jelikož se tato trasa jela už několikrát, věděli jsme co nás čeká. Počasí bylo příznivé a nově příchozí se mohli těšit na hezkou akci.

 

Od závory jsme se vydali cestou k lomu přes místo konání RCTT ve Starém Plzenci. Dál jsme pokračovali po hřebenu nad lom a tam si pár odvážlivců vyzkoušelo přejezd nad lomem po kraji římsy, nad cca 50 metrovým dolíčkem :-D.

 

 

Dál jsme pokračovali přes kameny a kořeny ke skalám pod hradem. Tam jsme vyzkoušeli stoupavost a boční náklony (nejen modelů 🙂 ).

Po vytrvalém zdolávání jedné krásné skály jsme se pohnuli směrem k dnešnímu cíli expedice – hradu Radyně. Z lesa jsme se vynořili na parkovišti pod hradem a způsobili tím nemalý rozruch. Dnešní den si pro výlet na hrad zvolilo asi více lidí :). Ihned jsme se stali středobodem pozornosti a podle úsměvu u některých kolemjdoucích jsme raději ani nechtěli přemýšlet, co si asi o nás myslí 🙂 …. někdo prostě venčí pejsky, někdo děti a manželku a my naše autíčka :).

Zbýval nám poslední úsek k hradu, který jsme si s ohledem na příliš mnoho diváků a kolemjdoucích nemohli až tak vychutnat. Při příjezdu na hrad se spontánně všichni usadili na volné lavičky a někdo svačil a ten co neměl svačinu, jen tiše záviděl … :).

Po několika minutách se rozhodovalo o cestě zpět k naším velkým autům. Návrh Libora jít po chodníku byl zavržen a tak jsme se mohli opět vyřádit cestou zpět na kamenech, kořenech a šutrech … prostě ideální ježdění.

Cestou zpět se vytvořily skupinky, které řešily věci kolem modelařiny a jiné důležité věci. K autům jsme dorazili po 17. hodině a všichni jsme se shodli na tom, že tahle akce se povedla. Pár jedinců to navrhlo na zopakování .. nejlépe hned druhý den :-D.

Fotky z akce naleznete zde, taky zde a ještě i zde.