DIG

Dig umožňuje odpojení a případné zablokování jedné z náprav. Odpojení přední nebo zadní nápravy se využívá hlavně u crawlerů. V případě pohonu jedním motorem je Dig v převodovce, pokud má model na každé nápravě svůj motor, je Dig elektronický.

BEC

Bec je obvod, pomocí kterého se napájí elektronika (serva, příjmač, osvětlení…) v modelu. Drtivá většina regulátorů má Bec v sobě. Pokud regulátor má Bec obvod, napájí příjmač stejným kabelem kterým přijímá signál.

Ale například Tamiya TEU-101BK, základní regulátor který Tamiya přidává ke svým modelům, ho nemá. V tomto případě se musí obvod buď koupit, nebo vyrobit.

Musíme si hlídat, jaký proud je schopen regulátor přes Bec dodat. Pokud budeme mít Bec slabý, nemusí nám, v případě použití několika serv (nebo hodně silného serva) Bec stačit.

Beadlock – disk

Beadlock je označení ráfku, na který se guma nemusí lepit, ale připevní se pomocí jednoho nebo dvou kroužků. Guma se skřípne mezi disk a kroužek. Kroužek se poté k disku přišroubuje. Výhodou těchto disků je to, že se guma nepoškodí lepením jako u normálních disků.

 

 

Spur Gear

Spur Gear (čelní ozubení – angl. překlad) je mezinárodně používaný výraz pro hlavní ozubené kolo – kolo, které roztáčí pastorek.

Ozubené kolo je disk, který má po obvodu tvarově definované zuby a je uzpůsoben k přenosu krouticího momentu mezi osami (hřídeli) nebo otočnými součástkami stroje. Ozubené kolo je základní konstrukční součástí převodovek a dalších strojů. (zdroj wikipedie)

Pastorek

Pastorek (pinion) je ozubené kolo, které je nasazeno na motor a tvoří spolu se Spur Gear primární rozvod. Stejně jako Spur Gear i pastorek se označuje počtem zubů – značka „t„.

Obecně platí, že čím menší počet zubů na pastorku – tím pomalejší převod.

 

NiMH

Nikl-metal hydridový akumulátor, zkráceně NiMH, je druh galvanického článku.

Jmenovité napětí je 1,2 V. Napětí (naprázdno) plně nabitého článku je 1,4 V; napětí vybitého článku je 1,0 V. Nevýhodou tohoto akumulátoru je dosti velká úroveň samovybíjení – asi 15-30% za měsíc při pokojové teplotě. Při nižších teplotách se samovybíjení podstatně sníží. Uvedená úroveň samovybíjení se týká klasických NiMH akumulátorů; kromě nich existují NiMH akumulátory s nízkou úrovní samovybíjení. Tento typ NiMH zachová okolo 90% energie po půl roce, 85% po roce a 70% po dvou letech při teplotě okolo 20 °C.

Nabíjení u NiMh baterie je různě podle druhu použití, jinak se nabíjí baterie do RC a jinak do modelu, dál se rozlišuje jaký proud se bude z baterie odebírat.

Standardně se NiMh nabíjí do modelu 1C – jejích kapacitou. Např. 4200 mAh budeme nabíjet 4.2A. Jestliže baterie bude určená do modelu s požadavkem větších odběrů – budem nabíjet 1.2-1.5C – t.j. 1.2 – 1.5 x jejích kapacita. Takhle nabitá baterie dá vyšší proud, ale na kratší dobu. Naopak baterie nabíjené pod 1C nám dají delší výdrž při menších odběrech.

 

LiPo – Li-Pol

Lithium-Polymerové (Li-Pol) akumulátory jsou druhem elektrochemických článků.

Jmenovité napětí je 3,7 V. Napětí (naprázdno) plně nabitého článku je 4,2 V; napětí vybitého článku je 3,0 V.

Podle počtu článku v sérii se určuje výslední napětí. Např. 2 články v sérii mají nominální hodnotu 7.4 V.

Kromě kapacity a napětí akumulátoru se na obalu obyčejně udává i hodnota C – maximální proudová zátěž akumulátoru. Např. při hodnotě 4000mAh20C je maximálně povolené zatížení4 x 20 = 80A.

Některý výrobci uvádějí nabíjecí proud pro konkrétní LiPo baterii. Jestliže není nabíjecí proud uveden, baterie se nabijí 1C – jejích kapacitou. Např. baterie 5000mAh se nabíjí 5A.

 

Hex

Hex v angličtině znamená šestiboký nebo šestihraný. Označuje se tak šestihran který umožňuje přenos síly mezi poloosami v nápravách a diskem kola. Nejčastěji se používá HEX o průměru 12mm.

Elektromotor – počet závitů

Počet závitů elektromotorů určuje sílu a rychlost motoru, většinou se značí písmenem T. např 55T.

Čim více závitů motor má, tím má větší kroutící moment ale má menší počet otáček. Např 55T bude silnější ale pomalejší než 20T.

 

Balancer

Balancer slouží pro vyrovnávání napětí na jednotlivých článcích v lithiových akumulátorových sadách s 2 a více články v sérii.

LiPo článek se připojuje přes servisní konektor, který každá LiPo baterie s více jak 2 články v serii má kromě silových kabelů.