BEC

Bec je obvod, pomocí kterého se napájí elektronika (serva, příjmač, osvětlení…) v modelu. Drtivá většina regulátorů má Bec v sobě. Pokud regulátor má Bec obvod, napájí příjmač stejným kabelem kterým přijímá signál.

Ale například Tamiya TEU-101BK, základní regulátor který Tamiya přidává ke svým modelům, ho nemá. V tomto případě se musí obvod buď koupit, nebo vyrobit.

Musíme si hlídat, jaký proud je schopen regulátor přes Bec dodat. Pokud budeme mít Bec slabý, nemusí nám, v případě použití několika serv (nebo hodně silného serva) Bec stačit.

Beadlock – disk

Beadlock je označení ráfku, na který se guma nemusí lepit, ale připevní se pomocí jednoho nebo dvou kroužků. Guma se skřípne mezi disk a kroužek. Kroužek se poté k disku přišroubuje. Výhodou těchto disků je to, že se guma nepoškodí lepením jako u normálních disků.

 

 

Spur Gear

Spur Gear (čelní ozubení – angl. překlad) je mezinárodně používaný výraz pro hlavní ozubené kolo – kolo, které roztáčí pastorek.

Ozubené kolo je disk, který má po obvodu tvarově definované zuby a je uzpůsoben k přenosu krouticího momentu mezi osami (hřídeli) nebo otočnými součástkami stroje. Ozubené kolo je základní konstrukční součástí převodovek a dalších strojů. (zdroj wikipedie)

NiMH

Nikl-metal hydridový akumulátor, zkráceně NiMH, je druh galvanického článku.

Jmenovité napětí je 1,2 V. Napětí (naprázdno) plně nabitého článku je 1,4 V; napětí vybitého článku je 1,0 V. Nevýhodou tohoto akumulátoru je dosti velká úroveň samovybíjení – asi 15-30% za měsíc při pokojové teplotě. Při nižších teplotách se samovybíjení podstatně sníží. Uvedená úroveň samovybíjení se týká klasických NiMH akumulátorů; kromě nich existují NiMH akumulátory s nízkou úrovní samovybíjení. Tento typ NiMH zachová okolo 90% energie po půl roce, 85% po roce a 70% po dvou letech při teplotě okolo 20 °C.

Nabíjení u NiMh baterie je různě podle druhu použití, jinak se nabíjí baterie do RC a jinak do modelu, dál se rozlišuje jaký proud se bude z baterie odebírat.

Standardně se NiMh nabíjí do modelu 1C – jejích kapacitou. Např. 4200 mAh budeme nabíjet 4.2A. Jestliže baterie bude určená do modelu s požadavkem větších odběrů – budem nabíjet 1.2-1.5C – t.j. 1.2 – 1.5 x jejích kapacita. Takhle nabitá baterie dá vyšší proud, ale na kratší dobu. Naopak baterie nabíjené pod 1C nám dají delší výdrž při menších odběrech.

 

LiPo – Li-Pol

Lithium-Polymerové (Li-Pol) akumulátory jsou druhem elektrochemických článků.

Jmenovité napětí je 3,7 V. Napětí (naprázdno) plně nabitého článku je 4,2 V; napětí vybitého článku je 3,0 V.

Podle počtu článku v sérii se určuje výslední napětí. Např. 2 články v sérii mají nominální hodnotu 7.4 V.

Kromě kapacity a napětí akumulátoru se na obalu obyčejně udává i hodnota C – maximální proudová zátěž akumulátoru. Např. při hodnotě 4000mAh20C je maximálně povolené zatížení4 x 20 = 80A.

Některý výrobci uvádějí nabíjecí proud pro konkrétní LiPo baterii. Jestliže není nabíjecí proud uveden, baterie se nabijí 1C – jejích kapacitou. Např. baterie 5000mAh se nabíjí 5A.