DIG

Dig umožňuje odpojení a případné zablokování jedné z náprav. Odpojení přední nebo zadní nápravy se využívá hlavně u crawlerů. V případě pohonu jedním motorem je Dig v převodovce, pokud má model na každé nápravě svůj motor, je Dig elektronický.

BEC

Bec je obvod, pomocí kterého se napájí elektronika (serva, příjmač, osvětlení…) v modelu. Drtivá většina regulátorů má Bec v sobě. Pokud regulátor má Bec obvod, napájí příjmač stejným kabelem kterým přijímá signál. Ale například Tamiya TEU-101BK, základní regulátor který Tamiya přidává ke svým modelům, ho nemá. V tomto případě se musí obvod buď koupit, nebo … Číst dál

Beadlock – disk

Beadlock je označení ráfku, na který se guma nemusí lepit, ale připevní se pomocí jednoho nebo dvou kroužků. Guma se skřípne mezi disk a kroužek. Kroužek se poté k disku přišroubuje. Výhodou těchto disků je to, že se guma nepoškodí lepením jako u normálních disků.    

Spur Gear

Spur Gear (čelní ozubení – angl. překlad) je mezinárodně používaný výraz pro hlavní ozubené kolo – kolo, které roztáčí pastorek. Ozubené kolo je disk, který má po obvodu tvarově definované zuby a je uzpůsoben k přenosu krouticího momentu mezi osami (hřídeli) nebo otočnými součástkami stroje. Ozubené kolo je základní konstrukční součástí převodovek a dalších strojů. (zdroj … Číst dál

Pastorek

Pastorek (pinion) je ozubené kolo, které je nasazeno na motor a tvoří spolu se Spur Gear primární rozvod. Stejně jako Spur Gear i pastorek se označuje počtem zubů – značka „t„. Obecně platí, že čím menší počet zubů na pastorku – tím pomalejší převod.  

NiMH

Nikl-metal hydridový akumulátor, zkráceně NiMH, je druh galvanického článku. Jmenovité napětí je 1,2 V. Napětí (naprázdno) plně nabitého článku je 1,4 V; napětí vybitého článku je 1,0 V. Nevýhodou tohoto akumulátoru je dosti velká úroveň samovybíjení – asi 15-30% za měsíc při pokojové teplotě. Při nižších teplotách se samovybíjení podstatně sníží. Uvedená úroveň samovybíjení se týká klasických … Číst dál

LiPo – Li-Pol

Lithium-Polymerové (Li-Pol) akumulátory jsou druhem elektrochemických článků. Jmenovité napětí je 3,7 V. Napětí (naprázdno) plně nabitého článku je 4,2 V; napětí vybitého článku je 3,0 V. Podle počtu článku v sérii se určuje výslední napětí. Např. 2 články v sérii mají nominální hodnotu 7.4 V. Kromě kapacity a napětí akumulátoru se na obalu obyčejně udává i hodnota C – maximální proudová zátěž … Číst dál

Hex

Hex v angličtině znamená šestiboký nebo šestihraný. Označuje se tak šestihran který umožňuje přenos síly mezi poloosami v nápravách a diskem kola. Nejčastěji se používá HEX o průměru 12mm.

Elektromotor – počet závitů

Počet závitů elektromotorů určuje sílu a rychlost motoru, většinou se značí písmenem T. např 55T. Čim více závitů motor má, tím má větší kroutící moment ale má menší počet otáček. Např 55T bude silnější ale pomalejší než 20T.  

Balancer

Balancer slouží pro vyrovnávání napětí na jednotlivých článcích v lithiových akumulátorových sadách s 2 a více články v sérii. LiPo článek se připojuje přes servisní konektor, který každá LiPo baterie s více jak 2 články v serii má kromě silových kabelů.