Přimda

Zřícenina hradu Přimda se nachází na jednom z nejvyšších kopců v okolí Tachovska s výhledem až do sousedního Německa. Leží nad obcí Přimda, která je dostupná z dálnice D5. Pokračovat ve čtení „Přimda“

RC TOP GEAR Nová Ves

8 km jiho jihozápadně od Plzně roste nový modelářský klub RC Top Gear. 

Klub má vlastní zázemí (klubovnu), upravený terén na pořádání offroad závodů a připravuje se offroad dráha.

Tupadelské skály

Skály jsou nedaleko vesnice Tupadly, která leží asi 5km od Klatov. Hřeben je dlouhý asi 300 metrů a nabízí hodně míst k  vyzkoušení vlastností modelu a šikovnosti řidiče. Své místo na ježdění zde najdou crawlery, expedice i ,,leštěnky,, 😉

 

Parkovat se dá asi 50 metrů od skal.

 

RCTT Praha – Lom Mořina

RCTT Praha je jedním z největších pořadatelů RCTT v ČR. Lokace blízko Prahy a stabilní základna organizují závody RCTT na profesionální úrovni.

Název: RC Truck Trial Praha

WEB: http://www.rctrucktrial.cz

 

Lokace pro pořádání RC Truck Trial závodů, která se nachází poblíž obce Trněný újezd (viď. mapa).

GPS: 49°58’5.153″N, 14°13’18.074″E

 

Radyně

Zřícenina hradu Radyně se nachází poblíž Starého Plzence. Je to ideální místo pro RC expedice. Dostatečné velké parkoviště s možností ihned začít expediční jízdu a možnost zvolit několik různých tras, dělá Radyni klasikou mezi RC expedicemi v okolí Plzně.

Terén v okolí je různorodý s dostatečným množstvím kamenných úseků. Podle zvolené trasy se dá udělat jednoduchá expedice v duchu nedělný procházky, nebo totální extrémní vyžití na sklaných stezkách (někdy to už ani nejsou stezky 😀 )

 

Hrad Skála

Hrad Skála se nachází u obce Radkovice, asi 25km od Plzně. Jedná se o zříceninu, která poskytuje pěkné poježdění pro expediční modely.

Přístup k hradu je od místa parkování (v létě cca 400m za vesnici na skládce dřeva – v zimě u poslední bytovky v obci) po lesní silnici a pak se nastupuje na hřeben, který nás dovede až k centrální částí hradu. Zde je možné opékat buřty, co už jme několikrát využili.

Terén pro expediční ježdění je různorodý a nechybí ani ježdění po mechu a skalách.

Off-road dráha Sedliště

Sedliště je vesnice u Nepomuka, kde se od roku 2009 konají závody RallyCrossu a jako další doplňkové závody se jezdí AtomXT a nově i ShortCourse trucky 🙂 v posledním týdnu se dráha trochu rozšiřovala.

Plácal se skok pro náklaďáky a stále se něco upravuje k obrazu nás závodníků. Dráha vznikla cca před rokem, to jest v roce 2009. Od té doby se konají závody převážně Crossu a Pullingu. Poslední dobou se vozový park všech rozrůstá a problém kam jezdit přetrvává. Proto se zrodila myšlenka rozšířit dráhu na prozatimní podobu 🙂 Kdy se na dráze dají provozovat i větší modely (Shorty). Pokud někdo vlastní i spalovací modely lze se projet na přilehlém fotbalovém hřišti. Vše po řádné domluvě s majitelem a správcem dráhy je možné ledacos. Dráha je pořád v rekonstrukci, ale bez problémů se dá prověřit řidičské umění. Dráha je myšlená univerzálně. Tzn. že máme 3 dráhy v 1 … Jedna alias základ dráhy je technicky zpracovaný vlnovec s jednou 180° zatáčkou další kolo je obdobné s rozdílem že je přidán most s poskokem (tzn. skok je myšlený pro on-road) žádná velká divočina. Další následné 3tí kolo je myšleno zatím pouze pro shorty nebo pro vyložené hazardéry. Předpokládám že já budu první člověk s onroadem co by to měl vyzkoušet ale popravdě nechce se mi, je to skok přes metr kdo na to má mít nervy ? Poslední úprava na dráze proběhla tento víkend položil se koberec na most do 180°ky a na skok pro Shorty. K dráze také přiléhá plac s navozenými kameny pro trénovaní přejezdu těžkého terénu pro expediční vozy či crawlery.

Mnoho zdaru a doufám že se někdy potkáme na dráze jako kamarádi i jako protivníci 🙂 zdravá rivalita je to pravé koření života 🙂

Lokace : Sedlište Loc: 49°31’50.822″N, 13°38’11.168″E

Délka dráhy: celkově 97m základní kolo 59,65m kolo + most 77m kolo pro Shorty 79m

Kontaktní osoba: JirkaCBX – mobil na vyžádání

Mapa:

Foto: