RC TOP GEAR Nová Ves

8 km jiho jihozápadně od Plzně roste nový modelářský klub RC Top Gear. 

Klub má vlastní zázemí (klubovnu), upravený terén na pořádání offroad závodů a připravuje se offroad dráha.

Off-road dráha Sedliště

Sedliště je vesnice u Nepomuka, kde se od roku 2009 konají závody RallyCrossu a jako další doplňkové závody se jezdí AtomXT a nově i ShortCourse trucky 🙂 v posledním týdnu se dráha trochu rozšiřovala.

Plácal se skok pro náklaďáky a stále se něco upravuje k obrazu nás závodníků. Dráha vznikla cca před rokem, to jest v roce 2009. Od té doby se konají závody převážně Crossu a Pullingu. Poslední dobou se vozový park všech rozrůstá a problém kam jezdit přetrvává. Proto se zrodila myšlenka rozšířit dráhu na prozatimní podobu 🙂 Kdy se na dráze dají provozovat i větší modely (Shorty). Pokud někdo vlastní i spalovací modely lze se projet na přilehlém fotbalovém hřišti. Vše po řádné domluvě s majitelem a správcem dráhy je možné ledacos. Dráha je pořád v rekonstrukci, ale bez problémů se dá prověřit řidičské umění. Dráha je myšlená univerzálně. Tzn. že máme 3 dráhy v 1 … Jedna alias základ dráhy je technicky zpracovaný vlnovec s jednou 180° zatáčkou další kolo je obdobné s rozdílem že je přidán most s poskokem (tzn. skok je myšlený pro on-road) žádná velká divočina. Další následné 3tí kolo je myšleno zatím pouze pro shorty nebo pro vyložené hazardéry. Předpokládám že já budu první člověk s onroadem co by to měl vyzkoušet ale popravdě nechce se mi, je to skok přes metr kdo na to má mít nervy ? Poslední úprava na dráze proběhla tento víkend položil se koberec na most do 180°ky a na skok pro Shorty. K dráze také přiléhá plac s navozenými kameny pro trénovaní přejezdu těžkého terénu pro expediční vozy či crawlery.

Mnoho zdaru a doufám že se někdy potkáme na dráze jako kamarádi i jako protivníci 🙂 zdravá rivalita je to pravé koření života 🙂

Lokace : Sedlište Loc: 49°31’50.822″N, 13°38’11.168″E

Délka dráhy: celkově 97m základní kolo 59,65m kolo + most 77m kolo pro Shorty 79m

Kontaktní osoba: JirkaCBX – mobil na vyžádání

Mapa:

Foto: