Přimda

Zřícenina hradu Přimda se nachází na jednom z nejvyšších kopců v okolí Tachovska s výhledem až do sousedního Německa. Leží nad obcí Přimda, která je dostupná z dálnice D5. Pokračovat ve čtení „Přimda“

Tupadelské skály

Skály jsou nedaleko vesnice Tupadly, která leží asi 5km od Klatov. Hřeben je dlouhý asi 300 metrů a nabízí hodně míst k  vyzkoušení vlastností modelu a šikovnosti řidiče. Své místo na ježdění zde najdou crawlery, expedice i ,,leštěnky,, 😉

 

Parkovat se dá asi 50 metrů od skal.

 

Radyně

Zřícenina hradu Radyně se nachází poblíž Starého Plzence. Je to ideální místo pro RC expedice. Dostatečné velké parkoviště s možností ihned začít expediční jízdu a možnost zvolit několik různých tras, dělá Radyni klasikou mezi RC expedicemi v okolí Plzně.

Terén v okolí je různorodý s dostatečným množstvím kamenných úseků. Podle zvolené trasy se dá udělat jednoduchá expedice v duchu nedělný procházky, nebo totální extrémní vyžití na sklaných stezkách (někdy to už ani nejsou stezky 😀 )

 

Hrad Skála

Hrad Skála se nachází u obce Radkovice, asi 25km od Plzně. Jedná se o zříceninu, která poskytuje pěkné poježdění pro expediční modely.

Přístup k hradu je od místa parkování (v létě cca 400m za vesnici na skládce dřeva – v zimě u poslední bytovky v obci) po lesní silnici a pak se nastupuje na hřeben, který nás dovede až k centrální částí hradu. Zde je možné opékat buřty, co už jme několikrát využili.

Terén pro expediční ježdění je různorodý a nechybí ani ježdění po mechu a skalách.