Red Devil v.3 – stavba

Stavba „Red Devil v.3“ – model postavený na dělaném ocelovém rámu , nápravách Axial Wraith s CVD poloosami (rejd 45°), převodovkou Slick, motor HPI GT550, regulátor HX45A s brzdou v neutrálu (vzhledem k váze modelu to není 100% účinnost),  servo Power HD 1201 MG, disky 2,2 beadlock, pneu 2,2 HPI Rock Grabber. Pokračovat ve čtení „Red Devil v.3 – stavba“

RC Bobík

Úvod

Tak jako hodně dalších lidí jsem se rozhodl předělat nakladač od německé firmy Bruder. Moc se mi líbí jak na výstavách a srazech tyhle vozítka rejdí a nakládají materiál do různých náklaďáků, valníku atd. Já jsem si vybral pásovou verzi nakladače, je trošku větší než kolová a pásy slibují větší odolnost proti terénu. Pokračovat ve čtení „RC Bobík“

Pz IV 1/16

Zdravím,

v tomto článku se budu věnovat tanku Panzerkampfwagen IV v měřítku 1/16 od čínské firmy HengLong. „Tigropanther“ z minulého článku se mi přestal líbit tak větší část šla do světa, ale s věží mám ještě plány. Po rozprodeji jsem začal okukovat a vybírat jiný tank. HengLong má velikou nabídku tanků, ale nejvíce se mi zalíbil Panzer IV. Je to druhoválečný německý tank, který trošku zůstává ve stínu za známějšími Tigery a Panthery. Bylo vyrobeno cca 9000 vozidel, takže početně velice úspěšný tank 🙂 více info třeba na wikipedii.

Model jsem koupil na modelbazaru za velice pěknou cenu. Po vybalení mě překvapilo že model byl nový, vůbec nejetý ( dle stavu sem to poznal snadno). Má kovové převodovky (ozubená kolečka jsou z nějaké slitiny kdovíčeho, pásy taktéž. Převodovky možná časem vyměním, uvidíme.

Elektroniku jsem vyndal, absence zvukového modulu a dalších blbostí mi nevadí. Existují ovládací jednotky se zvukem, které ale nejsou zrovna levné tak prozatím mi stačí zvuk převodovek a pásů. Pohon obstarávají dva regulátory Tamiya TEU-101 BK, rc souprava je Turnigy 9x, flashnutá na Open 9x. Model má funkční otáčení věže, náměr děla a zákluz děla, vše pomocí mikroserv. 

Vana Pz IV je udělaná velice dobře, bez větších otvorů takže utěsnění bylo jednoduché. Díry po vypínačích jsem utěsnil tmelem a na výstupní hřídele jsem dal kuličková ložiska. Trochu poupravit jsem musel ramena pojezdových kol, protože se docela vyklala. Stačilo lehce vrtákem zahloubit díry ve vaně a dotáhnout šrouby ramen.

Nakonec jsem model odstrojil, lehce obrousil a nakamufloval 🙂 U kamufláže jsem extra nedodržoval historický vzor, dělal jsem jí tak aby se líbila hlavně mě. Po nastříkání jsem vrátil na tank drobné příslušenství a pokusil jsem se o lehčí patinu.

 

Výsledek můžete posoudit sami.

v dílně

010320141079

venku

150520141123

150520141129

 

 

 

Časem přidám i nějaké video z provozu 🙂

zatím ahoj, sten25