Suzuki Jimny

Úvod, čili lehký popis o co jde

Každý kdo sleduje novinky ve světě rc aut asi zaregistroval novinku od japonské firmy Tamiya. Já jsem s nákupem váhal jen chvilku, protože se mi moc líbí ,,velká,, předloha 🙂 Model jsem kupoval jako stavebnici, krabice je ve velikosti zhruba krabice od bot. Pokračovat ve čtení „Suzuki Jimny“

RC Bobík

Úvod

Tak jako hodně dalších lidí jsem se rozhodl předělat nakladač od německé firmy Bruder. Moc se mi líbí jak na výstavách a srazech tyhle vozítka rejdí a nakládají materiál do různých náklaďáků, valníku atd. Já jsem si vybral pásovou verzi nakladače, je trošku větší než kolová a pásy slibují větší odolnost proti terénu. Pokračovat ve čtení „RC Bobík“

Pz IV 1/16

Zdravím,

v tomto článku se budu věnovat tanku Panzerkampfwagen IV v měřítku 1/16 od čínské firmy HengLong. „Tigropanther“ z minulého článku se mi přestal líbit tak větší část šla do světa, ale s věží mám ještě plány. Po rozprodeji jsem začal okukovat a vybírat jiný tank. HengLong má velikou nabídku tanků, ale nejvíce se mi zalíbil Panzer IV. Je to druhoválečný německý tank, který trošku zůstává ve stínu za známějšími Tigery a Panthery. Bylo vyrobeno cca 9000 vozidel, takže početně velice úspěšný tank 🙂 více info třeba na wikipedii.

Model jsem koupil na modelbazaru za velice pěknou cenu. Po vybalení mě překvapilo že model byl nový, vůbec nejetý ( dle stavu sem to poznal snadno). Má kovové převodovky (ozubená kolečka jsou z nějaké slitiny kdovíčeho, pásy taktéž. Převodovky možná časem vyměním, uvidíme.

Elektroniku jsem vyndal, absence zvukového modulu a dalších blbostí mi nevadí. Existují ovládací jednotky se zvukem, které ale nejsou zrovna levné tak prozatím mi stačí zvuk převodovek a pásů. Pohon obstarávají dva regulátory Tamiya TEU-101 BK, rc souprava je Turnigy 9x, flashnutá na Open 9x. Model má funkční otáčení věže, náměr děla a zákluz děla, vše pomocí mikroserv. 

Vana Pz IV je udělaná velice dobře, bez větších otvorů takže utěsnění bylo jednoduché. Díry po vypínačích jsem utěsnil tmelem a na výstupní hřídele jsem dal kuličková ložiska. Trochu poupravit jsem musel ramena pojezdových kol, protože se docela vyklala. Stačilo lehce vrtákem zahloubit díry ve vaně a dotáhnout šrouby ramen.

Nakonec jsem model odstrojil, lehce obrousil a nakamufloval 🙂 U kamufláže jsem extra nedodržoval historický vzor, dělal jsem jí tak aby se líbila hlavně mě. Po nastříkání jsem vrátil na tank drobné příslušenství a pokusil jsem se o lehčí patinu.

 

Výsledek můžete posoudit sami.

v dílně

010320141079

venku

150520141123

150520141129

 

 

 

Časem přidám i nějaké video z provozu 🙂

zatím ahoj, sten25