Krmení zvířátek 24.12.2014

Jako každý rok, i letos jsme byli nakrmit zvířátka. Akci tradičně pořádá Charon (Vlasta) a tentokrát se rozhodlo uspořádat krmení v lokaci klubu RC Top Gaer – takže v lesích kolem Nové Vsi.

krmeni1Sraz byl ve 12.30 v klubu, kde se pomalu scházeli účastníci. Někdo si dal kafe, někdo vyrazil pojezdit na dráhu. Po 13. hodině, když už jsme byli skoro všichni, jsme se vydali směrem do lesa, vybaveni jablíčky, mrkví a ořechy. Po cestě se debatovalo jako obvykle a tak se skupinka trochu roztáhla. Po chvilce domlouvání jsme se rozhodli vyložit jídlo a udělat skupinové foto. Děti poslušně opakovaly „sýr“ a tak nebyl problém udělat foto na památku.

Vzhledem k důležitosti dne a povinnostem, které patří k Vánocům, jsme se vydali zpátky ke klubu. Po popřání „Hezkých svátků“ se akce pozvolně ukončila a lidé se rozjeli k domovům slavit svátky.

Je hezké, že i v dnešním uspěchaném světě se ještě najdou lidé, kteří si najdou chvilku a vyrazí do přírody i v takovýto den nezištně nakrmit zvířátka ….

Foto z akce exidaco

Poježdění RC Top Gear 29.11.2014

Klub RC Top Gear připravil na sobotu 29.11.2014 poježdění pro všechny příznivce offroad RC modelů spojené se speciálním závodem. Počasí sice netáhlo zrovna ven, ale přesto se nasbíralo cca 20 lidí, co na akci dorazili. Dráha byla rozdělena na ohraničenou sekci pro závod a zbytek byl pro volné ježdění, co využilo hodně lidí.

draha
Závod začínal kolem 11. hodiny. Pravidla byla jednoduchá. Projet trať s co nejmenším počtem dotyků branek, které lemovaly vytyčenou trasu, udělat co nejmíň změn (couvání) a dostat se do cíle do 7 minut.. Každý prohřešek byl za 1 bod. Jestli že se někomu povedlo uváznout a musel si pomoci „boží rukou“, měl to za krásných 100 bodů. Nedojetí ve stanoveném limitu bylo také po zásluze odměněno 100 trestními body. Trať mohl závodník projet vícekrát – počítal se mu nejlepší výsledek. O zájmu „zlepšit se“ svědčí i to, že většina jela  3 kola a poslední jízdy se jely už za šera.

zazemiKdo zrovna nejezdil buď v závodu, nebo jen tak volně, mohl si pouštět draky, koukat se na předváděcí lety samokřídla v podání Falka, nebo využívat vyhřívané zázemí klubu, včetně občerstvení a teplého čaje – od 18. let taky čaj s rumem. K obědu pořadatelé připravili zabíjačkovou polévku a pečené klobásy. Kdo vydržel až do večera, občerstvil se ještě párky.

Součástí akce byla i mini modelářská burza.

Celkově se akce moc povedla a pořadatelé zvládli akci opět na velkou 1.

A kdo nakonec vyhrál? – No přeci ten nejlepší :-).a v podstatě všichni, co se této akce zúčastnili.

Foto z akce naleznete zde a taky zde