RCTT Praha – 4. závod letní sezóny 2011

4. závod RC Truck Trial letní sezóny 2011 v Praze – Mořina.

Datum: 10.7.2011 10.00 hod.

Informace o lokaci a závodech: RCTT Praha

Report z akce

I když meteorologové slibovali přeháňky a bouřky, počasí se povedlo a sluníčko na nás peklo celý den. Účast i vzhledem k prázdninám byla dobrá a tak se jeli kategorie S1, S2, S3 a P2. Nejméně jezdců bylo vP2 – 2 jezdci a v S3, kde byli jezdci 3. Jako obvykle, největší zastoupení bylo v S1.

Sekce byli postaveny klasicky ve stylu RCTT Praha … proste Trial jak má být, náročné úseky, které prověřili nejen modely, ale i rychlé rozhodování a logické myšlení jezdců.

Video ze závodu

 

 

Jízda Charona na RCTT Starý Plzenec 19.6.2011

Jízda Charona na RCTT Starý Plzenec v kategorii Off-road ze dne 19.6.2011.

Charon chtěl zdokumentovat svojí jízdu v poslední sekci druhého kola na 2. závodech RCTT ve starém Plzenci. Jak se mu jízda povedla uvidíte na videu.

Video (HD)

RCTT Praha – Lom Mořina

RCTT Praha je jedním z největších pořadatelů RCTT v ČR. Lokace blízko Prahy a stabilní základna organizují závody RCTT na profesionální úrovni.

Název: RC Truck Trial Praha

WEB: http://www.rctrucktrial.cz

 

Lokace pro pořádání RC Truck Trial závodů, která se nachází poblíž obce Trněný újezd (viď. mapa).

GPS: 49°58’5.153″N, 14°13’18.074″E

My location
Get Directions

 

RC Truck Trial

RC Truck Trial je odvětvím modelářského sportu, který vycházi ze závodů velkých (skutečných) nákladních aut.

Závod se jede v sekci přes vyznačené branky (důležitý je i směr průjezdu) ve stanoveném časovém limitu a počítá se „čistota“ projetí. Za každý dotek s brankou, nebo její zlomení jsou přidělovány trestné body. Další trestné jsou udělovány za neprojetí, nebo špatné (projetí v opačném směru) branky. Penalizace je i za manuální dotyk – když model uvízne a není schopen pokračovat dál. Standardně se jede jeden závod na 2 kola a každé kolo má 3 sekce. Na konci závodu se spočítají trestné body a ten, kdo získal trestných bodů nejméně, ten je vítěz.

Kromě jednotlivých závodů se jezdí i „Pohár“ – je to vypsaná serie závodu, kde se na konci sezony vyhlašují nejlepší jezdci za celou sezonu. Za každý odjetý závod se přidělují pohárové body – 1. místo = 20b., 2. místo = 17b, atd.

Každý organizátor závodů má svoje vlastní pravidla a jejích znění naleznete u popisu lokace, kde se závody RCTT pořádají.

Seznam lokací, kde se jezdí RCTT.

[catlist id=17 orderby=title order=asc]